Výsledky 3.ročníku turnaje ,,Znorovská Hokejka,, 14.8.2010 , hokejbalové hřiště Vnorovy

20.08.2010 13:26

Přípravným turnajem před nadcházející sezonou se stala již potřetí ,,Znorovská hokejka,,

Zastoupeny zde byly 4.týmy a to : HBC SNIPERS Dolní Bojanovice, HBK Kyjov, HBK Veselští Medvědi a Vlci Hodonín

Hrálo se tabulkovým způsobem každý s každým , tedy každý celek odehrál 3 utkání 2x12 minut.

Prvenství zde obhajovaly Dolní Bojanovice, které i letos byly pasovány do role favorita.

Zde podrobněji zápasy domácího celku

HBK Veselští Medvědi – HBC Snipers Dolní Bojanovice  1:2 ( 1:2 – 0:0 )

branky HBK: Erik Eibensteiner

Úvodní zápas HBK se odehrával ve svižném tempu již od začátku, více ze hry měli však hosté, kteří si vytvářeli více šancí a udeřili v úvodu utkání, když hostující hráč našel před brankou osamoceného spoluhráče, který nekompromisně proměnil z první pod břevno, přemisťující štipčák se snažil zasáhnout avšak na tuhle střelu byl příliš krátký. V první třetině zahrozil párkát i domácí tým, a právě z jedné z šancí  z téměř nemožného úhlu skóroval domácí Erik Eibensteiner. a bylo vyrovnáno Hosty to ovšem nezlomilo, ba naopak pokračovali v dobývaní veselské branky. Ze série střel se ujala paradoxně až střela od modré, strážnického kanonýra Lukáše Bíly v Bojanovických službách, která se nakonec stala i trefou vítěznou.

střelec domácích Erik Eibensteiner                                                   spasitel hostí Lukáš Bíla

HBK Veselští Medvědi – Vlci Hodonín 1:0 ( 0:0 – 1:0 )

branky HBK : Miroslav Ondruš

V druhém klání hostili domácí Vlky z Hodonína. První dvanáctiminutovka se nesla v duchu opatrnější hry, která se přerývala na obě strany, oba týmy si vytvořili šance avšak bez brankového efektu. V druhé půli již tempo přece jen stouplo. Více ze hry  v druhé půli začli mít hosté , kteří si vytvářeli přeci jen více šancí , které ovšem končili na výborném domácím brankáři. Ovšem i domácí na sebe čas od času upozornili a právě po přesné přihrávce zůstal před modrou čárou na chvíli osamocený Miroslav Ondruš , který svůj únik proměnil chladnokrevně nechytatelnou střelou umístěnou pod vyrážečku gólmana hostí. Fotbalový výsledek tak zůstal až do konce a tak HBK mohli slavit první vítězství v turnaji.

jediný střelec utkání domácích Miroslav Ondruš                                       brankář domácích Martin Štipčák

HBK Veselští Medvědi – HBK Kyjov 1:2 ( 0:2 – 1:0 )

branky HBK : Jan Chudík

,,Malé finále,, neboli zápas o celkové druhé místo, i tak by se dalo nazvat poslední vystoupení domácích Medvědů, kteří změřili síly s Kyjovem. Domácímu týmu stačila remíza, hosté však potřebovali zvítězit.

Do utkání vstoupili lépe hosté z kyjova , kteří sna domácí doslova vletěli a v úvodních 5 minutách vytvořili velký tlak a zatáhli tak domácí medvědy do obranného pásma. Hosté prvně udeřili z přesilovkového rozložení střelou od modré, když jeden z obránců hostí poslal nechytatelný projektil do levého horního růžku.Pak se ke slovu dostali i domácí medvědi , avšak výborný brankář hostí všechny pokusy likvidoval. O necelé dvě minuty hosté již vedli o dvě branky když domácí zaspali v obraně a hosté se tak dostali do přečíslení , které zvládli na výbornou a po přesné výměně skórovali hosté přesně k tyči do protipohybu domacího gólmana.

V druhé půli jako by se role vyměnily.  však medvědi roztočili kolotoč šancí a střel, ovšem vynikající obrana a posléze i gólman hostí byli proti. O čisté konto se hosté paradoxně připravili sami, když si Jan Chudík naběhl do prostoru mezi kruhy a vyplnil tak pověst ,,nebezpečného střelce,, , kde od nohy obránce hostí se střela dostala až za záda hostujícího gólmana. Vše nasvědčovalo tomu, že by domácí mohli i dokonce vyrovnat, avšak poslední minutu utkání se medvědi sami připravili o útočné pásmo a po závaru v obranném pásmu si mohli hosté své vedení pojistit, avšak hostující útočník, ležícího Štipčáka nepřekonal.

Z druhého místa se tedy nakonec radovali hráči Kyjova.

,,nebezpečný střelec,, Jan Chudík                                     hráči Kyjova se radují po vstřelené brance

Cena pro nejlepšího brankáře turnaje: Martin Štipčák - HBK Veselští Medvědi

Také domácí Martin Štipčák neskrývá radost z ceny pro nejlepšího brankáře turnaje

Cena pro 3. tým turnaje: ,,C,, Luboš Štěpáník - HBK Veselští Medvědi

,,C,, Luboš Štěpáník s cenou za 3.místo v turnaji

Naše poděkování patří také Vlčnovské pekárně, která darovala ceny pro účastniky turnaje, holkám co se po celou dobu staraly, aby bylo co jíst a pít a našim dalším sponzorům.